Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Zahájení školního roku

Vážení rodiče, milí žáci,

školní rok 2021/2022 stojí na svém začátku. Škola se již nemůže dočkat svých žáků a netrpělivě se těší na první zvonění. Na úvod přinášíme několik základních informací k letošnímu rozjezdu.
Vzhledem k okolnostem bude primárním úkolem vytvořit bezpečné prostředí pro všechny naše žáky a zaměstnance. Škola se řídí vydanými mimořádnými opatřeními MZd a Manuálem MŠMT, který vychází z Doporučení Ministerstva zdravotnictví pro školy a školská zařízení k zahájení školního roku 2021/2022 v souvislosti s probíhající pandemií onemocnění covid-19. (Odkaz na tento manuál naleznete pod článkem.) Z tohoto důvodu nebude rozjezd školního roku probíhat standardním způsobem, ale naopak bude provázen některými omezeními. Děkujeme Vám proto za pochopení a spolupráci.

Zahájení školního roku proběhne s ohledem na epidemiologickou situace v kmenových třídách. Avizované slavnostní zahájení v prostorách naší zahrady je odloženo. Pokud bude vše probíhat bez komplikací, užijeme si zahradní slavnost v polovině září.
Ve středu 1. 9. budou žáci vstupovat do budovy určenými vchody. U vchodu si je přebere AP a doprovodí do třídy. Ve třídě bude hned 1. 9. probíhat testování u všech žáků. Žáci mohou případně předložit doklad o testu, o prodělání nemoci nebo očkování.
Žáci budou mít při vstupu do budovy respirátor nebo nanoroušku.
Rodiče prvňáčků nebo žáků ZŠS doprovodí své děti pod pergolu v zahradě.
Po slavnostním zahájení v jednotlivých třídách odchází žáci domů. Obědy budou pro žáky zajištěny až od 6. 9. 2021.

Další testování žáků proběhne 6. 9. a 9. 9. 2021

 

 

manuál MŠMT.pdf

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2023 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.