Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Voda nad zlato

Dne 24. 5. 2022 jsme se s žáky 2. a 3. ročníků zúčastnili výukového programu na hvězdárně v Jičíně na téma voda nad zlato.

Cestou na hvězdárnu nás strašily obavy z celodenního mokrého počasí, ale předpověď počasí se naštěstí nenaplnila. Ujala se nás paní, která měla pro nás nachystané zajímavé pokusy a přiblížila nám, kde všude se setkáme s vodou. A my jsme si hráli, zkoušeli, jak je voda mokrá a přitom zjistili spoustu nevšedních zajímavostí. Víte, kolik vody je v člověku? Víte, proč může vodoměrka chodit po hladině? Víte, že na hladinu vody se dá položit ocel a nepotopí se?

Na všechny otázky nám bylo zodpovězeno, za odměnu jsme si prohlédli zvířátka - želvy vodní, morčata, krevetky a rybičky. Nejzajímavější exemplář byl axolotl mexický. Děti byly spokojené a po návratu do školy své zážitky popsaly a namalovaly.

Děkujeme pracovníkům hvězdárny za moc krásnou atmosféru, za fůru zajímavostí, za trpělivost při odpovídání na milion otázek od dětí.

Postřehy dětí k tématu:

Viděl jsem pokusy. Nej byla červená voda. V.

Viděl jsem morče a viděl jsem pokusy s vodou. P.

Viděl jsem trik s vodou, viděl jsem želvy, viděl jsem papoušky, viděl jsem ryby a pracoval jsem s kladivem a papírem. M.

Želva krunýř a pokus. F.

 

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2023 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.