Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Vařím, vaříš, vaříme

          Až začnete číst tento článek, určitě se vám začnou sbíhat sliny, protože, jak říká nadpis, je celý o vaření výborných lahůdek.

          Naše škola zorganizovala projekt o vaření pro žáky střední školy a III.SP. Vedení projektu se ujal pan Posledník za střední školy z Lomnice nad Popelkou. Ve čtvrtek ráno, když jsme se žáky přišli do školní cvičné kuchyně, už na nás čekala dobrá svačina, kterou pro nás na uvítanou připravil pan kuchař. Bylo to milé překvapení. Pak nám nám vysvětlil, co všechno budeme během dvou dnů vařit. Byla to vaječná tlačenka, játrová paštika, plněná rajčata lahodným krémem, plněný hermelín, sýrové košíčky s pěnou, carpaccio z červené řepy a mnoho dalšího.

          Zdálo se, že je toho tolik, že se to nedá během dvou dnů stihnout. Ale pan kuchař rozdělil děti na několik skupinek. Jedna připravovala hermelínový salát, další krémy do rajčat,… Do přípravy jídel se s chutí zapojili i chlapci, kteří se dříve báli nože i jen dotknout. Nyní se všichni jako kouzlem sami hlásili o krájení, míchání a především o ochutnávání.  Během vaření mezi dětmi panovala skvělá nálada.

          První den jsme většinu jídel připravili a nechali uležet v lednici do druhého dne. V pátek jsme z pomazánek, krémů, tlačenek, paštik a spousty dalšího připravili chlebíčky a obložené mísy. A pak přišla nejlepší chvíle z celých dvou dní: všechna krásně připravená jídla a obložené mísy jsme nanosili na stůl, sesedli kolem a pustili se do jídla. A jedli jsme a jedli a jedli...Až jsme se skoro nemohli ani hnout. Zkrátka bylo to VÝBORNÉ.

        

 

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2024 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.