Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Solná jeskyně

Žáci tříd základní školy speciální a školní družiny se pravidelně účastní léčebné terapie v solné jeskyni v blízkosti školy. Žáci jeskyni navštěvují v rámci zdravotní tělesné výchovy nebo zájmové činnosti ve školní družině.

Cílem je celkové zklidnění, zlepšení obranyschopnosti organismu, jeho dechové kapacity a kvality dýchání. Žáci solnou jeskyni navštěvují pravidelně od podzimu do jara. Pobyt začínají relaxací na lehátkách a dechovým cvičením. Následuje volný pohyb po jeskyni, hry a poslech hudby.

V jeskyni probíhají i jiné stimulační programy, které tuto terapii doplňují. Záleží na pedagogovi, jak 45 minut organizuje. Poté se žáci mohou po jeskyni volně pohybovat a společně si hrát se solí. Při terapii hraje buď relaxační, nebo stimulační hudba. Panuje zde specifické mikroklima, které je charakteristické výjimečnou bakteriologickou čistotou vzduchu, který je nasycen minerály a mikroelementy. Kromě záporné ionizace, blahodárně působící na člověka, je vzduch v jeskyni obohacen částicemi jódu, draslíku, vápníku, hořčíku, selenu, brómu a mnohými dalšími prvky.

Účinek je doplněn systémem chronoterapie (světelné terapie), která má kladný vliv na celkovou dobrou kondici organizmu. Použití teplých barevných odstínů (žluté, oranžové a červené) působí povzbudivě a naplňuje energií. Studené barvy (fialová, světle modrá, indigo) uklidňují smysly a zlepšují náladu.

 

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2024 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.