Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Zapojení odbnorníka do výuky

25. – 26. 4. 2019 proběhla na naší škole další část projektu „Zapojení odborníka z praxe do výuky na střední škole“.  Žáci se tentokrát během dvou dnů pod vedením učitelky odborného výcviku ze SŠ v Lomnici nad Popelkou naučili řadu nových věcí a úspěšně se jim podařilo uvařit řadu chutných pokrmů.

Celý projekt byl zaměřen na praktické činnosti, ve kterých se žákům dařilo vše zvládnout. První den jsme si uvařili tatarák z pohanky, svíčkovou omáčku z máslové dýně, uzeným tofu, a jako příloha byl podáván karlovarský knedlík. Sladkou tečkou byl čokoládový krém z pohanky slazený medem a ozdobený čerstvým ovocem. Druhý den žáci připravili cizrnovo – sezamovou polévku, salát s raw cizrnovými koulemi, ovocný pohár s mangem, banánem, kiwi a meruňkami a ještě stihli připravit slané pečivo z tvarohového těsta.

Paní učitelka žáky po celé dva dny provázela praktickými radami, informacemi o používaných surovinách, technologických postupech přípravy jednotlivých chodů. Velký důraz byl kladen na dodržování zásad bezpečnosti při používání ostrých nástrojů, elektrických spotřebičů a žáci byli vedeni i k dodržování hygieny jako je úklid pracoviště, pravidelné mytí rukou apod.

Přestože byly všechny pokrmy připravené bez použití masa, byly velmi chutné a zbyly po nich jen prázdné talíře.

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2022 ZŠ a PrŠ, Jičín

Chvilinku... :-)
O
o
.