Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Základy stolničení a barmanství

Ve dnech 28. – 29. listopadu proběhla na naší střední škole další část projektu „Odborník z praxe do výuky na SŠ“, tentokrát na téma Základy stolničení a barmanství. Role vyučujícího se ujala učitelka odborného výcviku ze SŠ v Lomnici nad Popelkou.

První den se žáci seznámili s náplní práce číšníků, servírek, baristů apod., naučili se správně zakládat talíře, skleničky a příbory na slavnostní tabuli a bylo jim vysvětleno, k jakému účelu se součásti servisu užívají. Žáci si měli možnost prohlédnout nástroje k servírování šneků, ústřic a další. Součástí výuky bylo i představení vzorového menu. Tento den proběhl i nácvik nošení několika talířů najednou a žáci připravilii jemný kuřecí salát. Závěrem se naučili otevírat sekt a servírovat ho do správných sklenic.

Následující den se žáci naučili správně předem připravený salát naservírovat, dle etikety ho zkonzumovat a  připravili si jako dezert banán v čokoládě. Na závěr vyráběli led v přípravníku na led, rozdrtili ho v drtiči ledu, pracovali se šejkrem a namíchali si nealkoholický nápoj Piňa koláda, na kterém si následně pochutnali.

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2022 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.