Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Výuka s Legem Education

Lego Education není jenom obyčejná stavebnice. Na tom se již shodnou žáci 9., 8., 7., 5. i 3. třídy.

Lego propojuje pět oborů – vědu, techniku, technologii, matematiku a umění. Propojení vědy a umění je poměrně nová a stále se rozvíjející kombinace. Pod pojmem „umění“ najdeme mnoho dovedností – hudbu, divadlo, tanec, jazyk, humanitní vědy, výtvarné umění nebo grafiku. Lego díky přidané části „umění“ posiluje kreativní myšlení a rozvoj představivosti žáků.
Díky všem atributům má Lego velice pestrou škálu využití v různých předmětech. Naši žáci si Lego vyzkoušeli především v hodinách informatiky, ale ve 3. třídě s ním pracovali i v hodině řečové výchovy.
A jak to funguje? Žáci si nejprve podle návodu, který najdou v aplikaci Lego Spike složí z kostiček robota. Po sestavení stačí vše správně zapojit, připojit přes Bluetooth k tabletu a robot se dá do pohybu.

Vše začalo robotem Kiki. Kikina je robotický pejsek, který je doma sám. Je běžný pracovní den a Kiki rodina je tedy v práci. Venku je nádherné počasí. Oknem dovnitř proudí čerstvý vzduch. Kiki by moc chtěla ven na procházku. V tom se něco stane…

Kiki umí rozpoznat barvy (má na sobě senzor). Pokaždé, když se podívá na určitou barvu, přehraje se zvuk. Po doznění všech 3 zvuků (zvuky z dopravy, zvonění telefonu a štěkot) měli žáci vytvořit příběh.

Co se tedy stalo s Kiki?

 

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2023 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.