Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Slavíček

Dne 21. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s příznačným názvem - Slavíček. Je to již druhý ročník této soutěže. V první kategorii vystoupili žáci 1. stupně základní školy: Matouš Dvořáček, Milan Giňa, Tereza Havránková, Jakub Szamko, Matěj Svoboda, David Kvasnička, Nela Brandová a David Fejfar. V prvním kole se zpívaly lidové písně, v kole druhém si každý zvolil žánr, který mu vyhovoval. Byly to písně lidové, umělé, ale i moderní. Nebylo to lehké, žáci zpívali bez hudebního doprovodu a na mikrofon. Všichni si zaslouží velkou pochvalu a ocenění za píli, snahu a překonání trémy. Na prvním místě se umístil žák František Kováč, druhé místo obsadil David Kvasnička a třetí místo statečně vybojoval Matěj Svoboda.  
V druhé části programu se představili žáci 2. stupně základní školy a střední školy: Richard Jakubec, Romana Erbanová, Valerie Nováková, Irena Václavíková, Nikola Jará, Klára Krajcsovicsová, Petra Zelníčková. Všichni tito žáci si zvolili písně velmi melodicky náročné a i přesto to skvěle zvládli. První místo si vybojovala a plně zasloužila žákyně Petra Zelníčková, která zaujala zejména písní: "Nonstop" od M. Davida, na druhém místě se umístila Nikola Jará a třetím místem byl potěšen Richard Jakubec. 
Všem vystupujícím moc gratulujeme a jsme pyšní, jak naši školu skvěle reprezentují. Soutěž připravila a moderovala A. Flečková, v porotě byly: paní učitelky O. Kratochvílová, V. Jurycová a paní asistentka M. Pletánková. Děkujeme i porotě za pěkné hodnocení a bodování žáků. Děkujeme také skvělému publiku a věřím, že se příští školní rok na Slavíčka přihlásí ještě více žáků.

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2021 ZŠ a PrŠ, Jičín

Chvilinku... :-)
O
o
.