Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Plody podzimu III. SP

Drakiáda odstartovala téma podzimu v naší třídě. Nasbírali jsme kaštánky a žaludy, ze kterých jsme si vytvořili „hmatový chodník“. Po chodníčku jsme chodili bosky. Je to extrémně zdravé. Bosá chůze má vliv na imunitu, snižuje krevní tlak a prokrvuje chodidla.

Udělali jsme si Halloweenský den. Parapety nám zdobily vydlabané dýně. Hledali jsme zaběhnuté strašidelné příklady a házeli je do čarodějných kotlíků. Podle obrázků jsme nacházeli věty oznamovací, tázací a rozkazovací. Ty jsme přepisovali do pracovních listů. Hráli jsme různé hry a užili si spousty legrace.

Poznali jsme, že ovoce nemá pouze jednu odrůdu. Ukázali jsme si to na různých odrůdách jablek. Liší se velikostí, barvou, tvarem a hlavně chutí. Chuť jsme zkoušeli se zavázanýma očima. Překvapilo nás, že každé jablíčko chutná úplně jinak. Nakonec jsme hlasovali pro nejlepší odrůdu.

Dýně a jablka jsme nepoužili jenom k poznávání a dlabání. Také jsme z nich s paní učitelkou Militkou vařili a pekli. Z dýní jsme uvařili výbornou dýňovou polévku. Z jablíček horký kompot a dort.

 

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2024 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.