Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Ohlédnutí za adventním časem v VII. třídě

Advent – čas očekávání narození Spasitele- čas radostný. U nás v 7. třídě je to hlavně čas, kdy už se nemůžeme dočkat Vánoc. Snažili jsme si čekání co nejvíce zkrátit a moc jsme si to užili!

Ze všeho nejdřív jsme se pustili do pečení vánočního cukroví. Linecké těsto totiž musí pořádně změknout. Udrželi jsme chutě na uzdě a vydrželi jsme cukroví nepapat až do 22.12. A že nám pak šmakovalo! Každou volnou chvíli jsme byli venku na čerstvém vzduchu, protože venku je nám nejlépe. Hlavně, když nám pod nohami křupe sníh.

Protože na světě nejsme sami a stále si tuto skutečnost opakujeme, vyráběli jsme přáníčka babičkám a dědečkům do domova pro seniory. Přáníčka a jiné dárečky, které vyráběli žáci i v dalších třídách, seniory velmi potěšili a poslali nám krásný vzkaz a přání. To nás moc zahřálo u srdíčka.

Adventní čas by se neobešel bez návštěvy našeho krásného města – Jičína. Prošli jsme se parkem, kde jsme obdivovali velkolepou výzdobu. Na náměstí jsme se vyfotili u vánočního stromu. Na naší výpravě jsme si pochutnali na lahodné horké čokoládě.

A nakonec den D. Den, na který jsme se všichni moc těšili. A ne proto, že je poslední. Tento den jsme si prostě chtěli pořádně užít. A také se nám to povedlo! Hned ráno jsme si uvařili lahodný (nealkoholický) punč. S punčem v pacičkách jsme si povídali o Vánocích a rozdali dárečky. Po velké přestávce jsme se s dalšími žáky sešli před školou, kde jsme společně zpívali vánoční koledy. Na kytaru nás doprovázela paní učitelka Adéla Flečková, které moc děkujeme. Na závěr nám pan ředitel a paní zástupkyně popřáli krásné svátky. Odebrali jsme se zpátky do třídy, kde jsme vyráběli vánoční svícny. S vůní jehličí a dobrou náladou jsme se rozloučili. 

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2024 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.