Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Návštěva Valdštejnova muzea a mincovny v Jičíně

27. 1. chlapci z III.SP navštívili Valdštejnovo muzeum a mincovnu v Jičíně. Exkurze probíhala v rámci finanční gramotnosti a poznávání památných objektů v naší obci. A u koho jiného začít než u Albrechta z Valdštejna, který v Jičíně razil své vlastní mince.
Chlapci nejprve sledovali na dvorku muzea orloj, který se spouští každou hodinu. Hned poznali, že jedna z postaviček je Albrecht z Valdštejna.
Přesunuli jsme se do vnitřních prostor muzea. Tam už nám milá paní průvodkyně vyprávěla o historii mincí. Dozvěděli jsme se, kde se mince razili, jak vypadali a z jakého byli kovu. Chlapci si minci dokonce sami zhotovili!
Na obrázcích nad schody byl vyobrazený život Albrechta z Valdštejna. Během výstupu do dalšího patra jsme si o jeho životě povídali. V patře jsme se dozvěděli, že měl Albrecht zájem o astrologii. Mohli jsme tak využít naše znalosti získané návštěvou hvězdárny v Jičíně.
V muzeu a mincovně se nám velice líbilo. Paní lektorka byla moc příjemná. Návštěvu všem doporučujeme!
Chlapci si svým slušným chováním vysloužili příspěvek na stránkách Valdštejnova muzea a mincovny (Facebook), kde je paní průvodkyně pochválila. Jsme rádi, že můžeme dělat dobré jméno naší škole.

 

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2024 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.