Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Medaile z krajského finále soutěže ve fotbale

Dne 28.4. se naši žáci zúčastnili soutěže ve fotbalu v Hradci Králové. Nejeli jsme tam jako favorité, ale naši žáci dokázali překvapit. Zúčastnila se družstva z Josefova, Hradce Králové, Trutnova, Pardubic, Skutče a my z Jičína.
Nejprve jsme v základní skupině statečně vzdorovali pozdějšímu vítězi z Josefova, kdy jsme kvůli zbytečnému faulu a následné penaltě prohráli 0:2. Následně jsme remizovali se Skutčí 0:0. To nám zajistilo v tabulce pro nasazení do čtvrtfinále druhé místo.
Ve čtvrtfinále chlapci zabojovali a jasně přehráli družstvo Pardubic 3:0. Tehdy jsme už věděli, že to nedopadne špatně. Čekalo nás semifinále, kde jsme zaskočili domácí Hradec Králové, a postupně srovnali na 2:2. Blížící se senzaci přibrzdila prohra na penalty 1:3.
Čekal nás tedy ještě boj o 3. místo s družstvem Trutnova. Ještě 2 minuty před koncem naši prohrávali 0:2 a už jsme pomalu počítali s bramborovou medailí. Kluci to ale nevzdali a po hezkých kombinacích nejprve snížili a následně několik vteřin před koncem srovnali se šokovaným soupeřem na 2:2.
Infarktové penalty jsme vyhráli 3:1 a propukla obrovská radost z bronzové medaile.

Za předvedené výkony si žáci své medaile opravdu zasloužili a patří jim velký dík za vzornou reprezentaci školy.

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2024 ZŠ a PrŠ, Jičín
Nastavení souborů cookies

Chvilinku... :-)
O
o
.