Žáci 4. a 5. ročníku se zúčastnili programu dopravní výchovy na dopravním hřišti, jehož cílem bylo prohloubit jejich znalosti pravidel silničního provozu a zásad bezpečného pohybu na pozemních komunikacích. Dopravní výchova je důležitou součástí vzdělávání žáků této věkové skupiny a zaměřuje se na bezpečné chování cyklistů i chodců v silničním provozu.
Program byl rozdělen na dvě části. V teoretické části si žáci zopakovali dopravní značky, pravidla silničního provozu, povinnou výbavu jízdního kola a správné chování cyklistů v různých dopravních situacích. Následně si získané znalosti ověřili při praktické výuce.
Na dopravním hřišti si žáci vyzkoušeli jízdu na kole v modelových dopravních situacích. Procvičovali správné projíždění křižovatek, dodržování dopravních značek i bezpečné chování v roli účastníků silničního provozu. Během jízdy museli prokázat pozornost, ohleduplnost a schopnost správně reagovat na vzniklé situace.
Žáci si celý program velmi užili a zároveň získali cenné zkušenosti.












| Chvilinku... :-) O o . |