Základní škola a Praktická škola, Jičín

Soudná 12, 506 01 Jičín

Beseda s Policií ČR v naší škole

Tento týden navštívil naši školu tiskový mluvčí a preventista jičínské policie nprap. Aleš Brendl. Připravil si besedu na aktuální témata pro žáky naší školy.

            První část besedy byla určena žákům 1. stupně. Mluvilo se o bezpečnosti v silničním provozu. Žáci byli poučeni o tom, jak se mají chovat na ulici a jak přecházet bezpečně silnici. Dozvěděli se také, jak se má chovat správný cyklista na silnici a jakou povinnou výbavu musí mít jejich kolo. Dále byli seznámeni s tím, jak se zachovat v případě, když je osloví neznámí lidé, a to nejen na ulici, na hřišti, ale také, když zazvoní u jejich dveří. Bylo jim vysvětleno, jak postupovat, když najdou injekční stříkačky, miny nebo pistole.

            Druhá část besedy byla věnovaná žákům 2. stupně a praktické školy. Jejím hlavním tématem byla kyberšikana. Žákům byly nejdříve vysvětleny základní pojmy související s tímto tématem. Policista žákům vysvětlil, jak se na internetu chovat, jak předejít zneužití citlivých informací, které žáci na internetu publikují, a připomenul jim, že veškerý obsah, který o sobě žáci na internet vystaví, již nejde smazat a zůstane ve virtuálním světě navždy.

            Besedu hodnotili žáci i pedagogové jako velice zdařilou a přínosnou. Žáci policistu se zájmem poslouchali, zapojovali se do diskuze a dotazovali se. Z besedy si odnesli mnoho důležitých informací, z kterých se poučí a využijí je ve svém životě.

Web pohání Engine(R) , foto školy: Ondřej Březovský
(c) 2016 - 2022 ZŠ a PrŠ, Jičín

Chvilinku... :-)
O
o
.